Edukacja w Kampusie – dlaczego jest tak ważna? 

Dynamicznie zmieniający się świat, nowe technologie, trendy społeczne, transformacja rynku pracy – to wszystko sprawia, że edukacja staje się nie tylko domeną uczniów i studentów. Rzeczywistość wymaga od nas ciągłego rozwoju, inwestowania w zdobywanie wiedzy, pogłębiania kompetencji zawodowych. Coraz więcej z nas dostrzega także potrzebę samorozwoju, zdobywania nowych umiejętności i rozwijania swoich pasji. Dlatego w Kampusie projektujemy i wdrażamy programy edukacyjne skierowane do wszystkich grup docelowych: dzieci, młodzieży, studentów, osób dorosłych, aktywnych zawodowo oraz seniorów.

Budując Kampus – miejsce nie tylko do mieszkania, ale także do pracy, spędzania wolnego czasu, dbania o zdrowie i rozwój osobisty, wiemy, że edukacja na najwyższym poziomie to coś, czego oczekują mieszkańcy nowoczesnej podmiejskiej dzielnicy. Gmina Lesznowola, w której umiejscowiony jest pierwszy w Polsce Kampus, to gmina, która może poszczycić się wieloma nagrodami na szczeblu samorządowym, związanymi z wysokim poziomem edukacji ( między innymi: Samorządowy Lider Edukacji 2019, Lider Edukacji Praktycznej, tytuł „Miejsce sprzyjające edukacji”). W oparciu o merytoryczną współpracę z najlepszą uczelnią techniczną w Polsce – Politechniką Warszawską- tworzymy infrastrukturę oraz programy edukacyjne, komplementarne względem tych dostępnych na terenie Gminy. Dzięki temu możliwe jest nie tylko wsparcie rozwoju lokalnego, ale także budowa ponadlokalnego centrum edukacyjnego dla mieszkańców aglomeracji warszawskiej.

Nasi partnerzy merytoryczni i technologiczni to liderzy zmian we wdrażaniu nowoczesnych metod edukacyjnych i pionierzy w wykorzystaniu technologii wspierających naukę. Razem z nimi jesteśmy w stanie oprócz innowacyjnej infrastruktury, zapewnić także programy rozwojowe dla uczniów, studentów, biznesu i seniorów. Wiemy, że współcześnie edukacja, pogłębianie wiedzy, nabywanie nowych kompetencji oraz nieustanny rozwój osobisty i zawodowy to podstawa sukcesu w każdej dziedzinie.